Важливо! Обслуговування 3Dпринтера.

Питання до всіх, хто має 3D-принтер, як часто ви займаєтеся обслуговуванням своєї машини? Не часто? Тоді знайте, до чого це може привести.
3D принтери являють собою механічні пристрої, деякі з великою кількістю рухомих частин, а деякі з меншою кількістю. Всі вони використовують різні матеріали в своїй роботі, деякі розбризкуються, падають або капають навколо машини. Високоточні повторювані рухи машини і застосування матеріалів, безумовно призводить до зносу комплектуючих, яким може знадобитися обслуговування.
Насправді, для всіх машин існують (або повинні існувати) процедури, які передбачають регулярність технічного обслуговування, яке повинно забезпечити максимально можливий термін роботи вашого обладнання.
Недотримання процедур технічного обслуговування може призвести не тільки до зниження продуктивності машини, але і до поломки машини - або величезного рахунку-фактури за ремонт.
Як правило, технічне обслуговування є простим процесом, який вирішує ключові елементи в експлуатації машини. Ось основні цілі:
Переконайтеся, що поверхні, які ковзають відносно ода до одної, досить змазані, це забезпечить плавну роботу і допоможе запобігти  тертя, яке може фізично зношувати деталі.
Вчасно міняйте фільтри, які, рано чи пізно, засмічуються. Забуті фільтри зменшують потік повітря, який призначений для охолодження апарату, анедостатня  кількість повітря призведе до нагрівання деталей, що зменшить термін їх служби.
Вичищайте шматочки матеріалу, які можуть перекочувати в машину. Хоча більшість з цих шматочків нешкідливі, в кінцевому рахунку, через рух вони можуть переміститися в область рухомих деталей і викликати механічне застрягання чи іншу проблему.
Замінюйте всі компоненти, які зношуються, такі як сопла 3D принтера, в разі якщо ви друкуєте композитними нитками з металевовим навантаженням. Так само в машині можуть бути і інші деталі що  підлягають заміні, і якщо ви вчасно не проведете її, то ця деталь не зможе повноцінно працювати.
Оновлюйте будь-яке програмне забезпечення або вбудоване програмне забезпечення, якщо є його нова версія. Новий код незмінно робить машину краще, виправляє помилки попередньої версії або додає нові функції. Але, перш ніж встановити оновлення, ви повинні спочатку переконатися, що весь ваш процес роботи сумісний з оновленням.

Як вам робити все це для своєї машини? Конкретно відповісти на це питання неможливо, адже у кожного своя машина зі своїми особливостями. У деяких машинах, вам потрібно прибирати шматочки твердого пластика, а в деяких, вам потрібно витирати токсичні рідкі краплі смоли в гумових рукавичках. Кожен виробник зобов'язаний надати вам в якомусь сенсі інструкцію, як саме ви повинні доглядати за своєю машиною. Якщо він цього не робив, то просто зробіть запит, адже хто, як не виробник, знає особливості своєї машини.

Якщо ви виконуєте регулярне технічне обслуговування, ви цілком можете розраховувати на те, що ваша машина буде добре працювати протягом тривалого періоду часу.

Але якщо ви цього не робите - ви живете в неспокійний час.
Тому, послухайте нашої поради - перевірте інструкцію своєї машини. Сьогодні.